Product information
Threaded male part (CT)
DN10 / G3/8" inside
Thread Rd28x1/8"
1.4307 (304L) DIN11851
Properties
| Dimensions: | DN10 (ø 13 mm) Rd28x1/8" |
|---|---|
| ISO 4144 Dimensions: | 3/8" (ø 17,2) |
| Material type: | 304 (L) |
Product information
| Weight | 0.067 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 73072980 |
Dimensions
| Dimension A | 30 |
|---|---|
| Dimension B | 14 |
| Dimension C | G3/8" |
| Dimension D | SW19 |
| Dimension E | Rd28x1/8" |