Product information
Threaded liner part (DT)
DN40 / G1,5" outside
1.4307 (304L) DIN11851
Properties
| Dimensions: | DN40 (ø 41 mm) |
|---|---|
| ISO 4144 Dimensions: | 1 1/2" (ø 48,3) |
| Material type: | 304 (L) |
Product information
| Weight | 0.267 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 73072980 |
Dimensions
| Dimension A | 50 |
|---|---|
| Dimension B | 20 |
| Dimension C | G1.1/2" |
| Dimension D | SW44 |
| Dimension E | 56 |