Product information
Threaded liner part (DT)
DN50 / G2" outside
1.4307 (304L) DIN11851
Properties
| Dimensions: | DN50 (ø 53 mm) |
|---|---|
| ISO 4144 Dimensions: | 2" (ø 60,4) |
| Material type: | 304 (L) |
Product information
| Weight | 0.354 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 73072980 |
Dimensions
| Dimension A | 50 |
|---|---|
| Dimension B | 20 |
| Dimension C | G2" |
| Dimension D | SW55 |
| Dimension E | 68,5 |