Product information
Threaded male part (CT)
DN100 / G4"inside
Thread Rd130x1/4"
1.4307 (304L) DIN11851
Properties
| Dimensions: | DN100 (ø 104 mm) Rd130x1/4" |
|---|---|
| ISO 4144 Dimensions: | 4" (ø 114,3) |
| Material type: | 304 (L) |
Product information
| Weight | 0.76 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 73072980 |
Dimensions
| Dimension A | 50 |
|---|---|
| Dimension B | 30 |
| Dimension C | G4" |
| Dimension D | SW117 |
| Dimension E | Rd130x1/4" |