Product information
Threaded male part (CT)
DN65 / G2.5" outside
Thread Rd95x1/6"
1.4307 (304L) DIN11851
Properties
| Dimensions: | DN65 (ø 70 mm) Rd95x1/6" |
|---|---|
| ISO 4144 Dimensions: | 2 1/2" (ø 76) |
| Material type: | 304 (L) |
Product information
| Weight | 0.726 kg |
|---|---|
| Custom tariff code | 73072980 |
Dimensions
| Dimension A | 56 |
|---|---|
| Dimension B | 22 |
| Dimension C | G2.1/2" |
| Dimension D | SW80 |
| Dimension E | Rd95x1/6" |